Wiadomości z Mysłowic

Muzeum Miasta Mysłowice podsumowało akcję „Lato w mieście”

  • Dodano: 2025-09-03 11:30

Muzeum Miasta Mysłowice zakończyło tegoroczną akcję „Lato w mieście”. W wakacyjnej ofercie znalazło się pięć różnorodnych lekcji muzealnych, które łączyły naukę z zabawą i aktywnym uczestnictwem dzieci oraz młodzieży.

Pięć wyjątkowych lekcji

Największym zainteresowaniem cieszyła się lekcja „Wojskowa przygoda”, podczas której uczestnicy poznawali tajniki żołnierskiego życia – od maskowania, przez obsługę sprzętu, aż po elementy musztry i celność strzelania.

Zajęcia „Zręczne granie” przeniosły młodych w lata 80. i 90. XX wieku, pokazując zabawy sprzed ery komputerów, w tym popularne kapsle.

Nowością były warsztaty szachowe „Hetman bije wieżę”, dzięki którym nawet początkujący po godzinie ćwiczeń mogli rozegrać pierwszą partię.

Podczas lekcji „Kolorowy świat witraży” każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać miniaturę witrażu, a zajęcia „Od ziarenka do bochenka” pozwoliły wcielić się w rolę dawnych rolników i piekarzy – od zasiewu po wyrabianie ciasta na chleb.

Edukacja przez doświadczenie

Każde zajęcia były starannie zaplanowane, zgodnie z zasadami dydaktyki. Uczestnicy nie tylko zdobywali wiedzę, ale także rozwijali umiejętności współpracy, cierpliwości i kreatywności. Najwięcej grup pochodziło z Mysłowickiego Ośrodka Kultury, choć w warsztatach brały udział również dzieci z sąsiednich miejscowości.

Wspólny sukces

Za przygotowanie i prowadzenie zajęć odpowiadał zespół muzealny: Wojciech Kubowicz, Dariusz Falecki, Anna Janota i Małgorzata Niedzielska. Dzięki ich zaangażowaniu wakacyjne spotkania z historią i kulturą stały się dla najmłodszych wyjątkowym przeżyciem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również