W poniedziałek, 26 maja, w galerii handlowej Quick Park Mysłowice odbędzie się specjalne wydarzenie poświęcone krwiodawstwu i rejestracji dawców szpiku pod hasłem „Mama dała Ci życie – Ty możesz dać życie komuś innemu”. Akcja potrwa od godziny 10:00 do 14:00.
Oddaj krew i zostań dawcą szpiku – realna szansa na ratowanie życia
Wydarzenie zorganizowano z okazji Dnia Matki, by przypomnieć o wartości daru życia i zachęcić mieszkańców do podzielenia się nim z potrzebującymi. Każda donacja krwi może uratować nawet trzy osoby, a rejestracja jako potencjalny dawca szpiku daje szansę chorym na nowotwory krwi na powrót do zdrowia.
Kto może wziąć udział?
- krew mogą oddać osoby w wieku od 18 do 65 lat, ważące minimum 50 kg, bez przeciwwskazań zdrowotnych,
- rejestracji na dawcę szpiku mogą dokonać osoby w wieku 18–55 lat, w dobrej kondycji zdrowotnej. Faktycznym dawcą można zostać do 61. roku życia.
Szczegółowe informacje o przeciwwskazaniach dostępne są na stronach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i DKMS.
Co zyskuje dawca?
- bezpłatny posiłek regeneracyjny,
- zwolnienie z pracy lub zajęć w dniu donacji i następnym,
- pakiet podstawowych badań krwi,
- satysfakcję z realnej pomocy potrzebującym.
Zostań bohaterem tego Dnia Matki
To doskonała okazja, by uczcić Dzień Matki w wyjątkowy sposób – przez pomoc innym. Każdy gest się liczy i może zmienić czyjeś życie.